پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion

پاویون هند در اکسپو ۲۰۲۰ با موضوع بازبودن، فرصت و رشد ظاهر شده است. این پاویون اشاره‌ای به جشن ۷۵ ساله استقلال هند دارد.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: پاویون هند در اکسپو دبی ۲۰۲۰، India Pavilion Dubai Expo 2020

معمار: CP Kukreja

مکان: دبی، امارات متحده عربی، UAE/ منطقه فرصت

مساحت: ۸۷۵۰ مترمربع

«برگه پاویون هندوستان در سایت رسمی اکسپو دبی  2020»

پاویون هند در اکسپو ۲۰۲۰ با موضوع بازبودن، فرصت و رشد ظاهر شده است. این پاویون اشاره‌ای به جشن ۷۵ ساله استقلال هند دارد. در این پاویون به ۱۱ موضوع کلیدی؛ آب‌وهوا، تنوع‌زیستی، فضا، توسعه شهری و روستایی، بردباری و فراگیری، جشن طلایی، دانش و یادگیری، سفر و اتصال، اهداف جهانی، سلامت و تندرستی، کشاورزی و مواد غذایی پرداخته است.

سایت قرارگیری و معرفی کلی پاویون هندوستان

پاویون هند (یا غرفه هند) در منطقه فرصت شهر دبی کشور امارات متحده عربی قرار گرفته است. این پاویون توسط معمار CP Kukreja طراحی شده و به بازآفرینی گذشته، حال و آینده هند در یک نمایش ۳۶۰ درجه پرداخته است. پاویون نمایش گسترده‌ای از فرصت‌های هند است و محتوای پویا با منوهای صفحه لمس درخواستی مدیریت می‌شوند. سیستم‌های واقعیت افزوده سه‌بعدی در طبقات قرار گرفته‌اند.

 پاویون هند میزبان فعالیت‌های تجاری می‌باشد و توانایی و پتانسیل‌های خود را به نمایش می‌گذارد. این پاویون یک پلتفرم بین‌المللی به معنای توسعه طرحی بود که گفت‌وگوی معنادار بین جنبه‌های محسوس و ناملموس فرم ساخته شده را ایجاد می‌کند. در این پاویون پیشرفت‌های کشور در بخش‌های؛ سلامت، یوگا، آیورودا و سیستم پزشکی بیان می‌شود.

ساختار پاویون هند

مساحت کل پاویون هندوستان ۸۷۵۰ مترمربع است و کف‌های آینه‌کاری شده و پیش‌نمایش فراگیر LED را شامل می‌شود. حضور در این پاویون تجربه یک پیاده‌روی منحصربه‌فرد است که فضا، هنر، گردشگری و فرهنگ را تلفیق کرده است. پاویون در ۴ طبقه و با ماسه و سنگ ایجاد شده است. افراد پس از ورود به پاویون وارد یک تونل شده که برنامه‌های فضایی هند را نمایش می‌دهد و از افراد پذیرایی می‌شود. سه‌طبقة بالای بنا کاوشی در فرهنگ و روابط دوجانبه این کشور با امارات می‌باشد.

نمای پاویون هندوستان

نمای پاویون هند برجسته و جعبه‌مانند است و از ۶۰۰ بلوک مجزا ایجاد شده است. نمونة یک معماری جنبشی بوده و برای ادای احترام به سفر هند به‌عنوان یک کشور مستقل می‌باشد. این پانل‌های چرخشی ۷۵ داستان از تاریخ و فرهنگ هند روایت می‌کنند. در طول روز نماها الگوهای متحرک مختلف برای جشن ۷۵ ساله استقلال این کشور ارائه می‌دهند و هر هفته این الگوها به شکل سه داستان از ۲۵ موضوع فرعی روایت می‌شوند. نما در شب به نمایشی پرجنب‌وجوش می‌پردازد.

گشت و گذار سه بعدی در پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion

نکته نهایی

پاویون هند در اکسپو ۲۰۲۰ تلفیقی از خلاقیت و مهندسی و بیان تاریخ غنی این کشور است. این پاویون بیانی از اقتصاد مدرن، سریع و درحال‌رشد این کشور بوده و منعکس‌کننده طبیعت متنوع هند می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به مقاله «پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
وان سنترال پارک | One Central Park

وان سنترال پارک | One Central Park

سنترال پارک سیدنی ساختمان سبز بلند‌مرتبه و دومنظوره است که شهر کوچکی را با خدمات رفاهی ایجاد کرده است. این بنا خط افق سیدنی را تغییر داده است و یک نقطه عطف در معماری سبز محسوب می‌شود.

دیاگرام توره رفرما «Torre Reforma»

توره رفورما | Torre Reforma

توره رفورما یک ساختمان پایدار و بهینه در مصرف انرژی می‌باشد. این بنا موفق به دریافت گواهی پلاتین LEED شده است. در سال ۲۰۱۶ توره رفورما به‌عنوان بلندترین آسمان‌خراش در مکزیکوسیتی می‌باشد. این بنا به بهبود کیفیت بصری خط افقی شهر و سطح خیابان کمک کرده است.

آلبوم عکس پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی: