پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion

پاویون هند در اکسپو ۲۰۲۰ با موضوع بازبودن، فرصت و رشد ظاهر شده است. این پاویون اشاره‌ای به جشن ۷۵ ساله استقلال هند دارد.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: پاویون هند در اکسپو دبی ۲۰۲۰، India Pavilion Dubai Expo 2020

معمار: CP Kukreja

مکان: دبی، امارات متحده عربی، UAE/ منطقه فرصت

مساحت: ۸۷۵۰ مترمربع

«برگه پاویون هندوستان در سایت رسمی اکسپو دبی  2020»

پاویون هند در اکسپو ۲۰۲۰ با موضوع بازبودن، فرصت و رشد ظاهر شده است. این پاویون اشاره‌ای به جشن ۷۵ ساله استقلال هند دارد. در این پاویون به ۱۱ موضوع کلیدی؛ آب‌وهوا، تنوع‌زیستی، فضا، توسعه شهری و روستایی، بردباری و فراگیری، جشن طلایی، دانش و یادگیری، سفر و اتصال، اهداف جهانی، سلامت و تندرستی، کشاورزی و مواد غذایی پرداخته است.

سایت قرارگیری و معرفی کلی پاویون هندوستان

پاویون هند (یا غرفه هند) در منطقه فرصت شهر دبی کشور امارات متحده عربی قرار گرفته است. این پاویون توسط معمار CP Kukreja طراحی شده و به بازآفرینی گذشته، حال و آینده هند در یک نمایش ۳۶۰ درجه پرداخته است. پاویون نمایش گسترده‌ای از فرصت‌های هند است و محتوای پویا با منوهای صفحه لمس درخواستی مدیریت می‌شوند. سیستم‌های واقعیت افزوده سه‌بعدی در طبقات قرار گرفته‌اند.

 پاویون هند میزبان فعالیت‌های تجاری می‌باشد و توانایی و پتانسیل‌های خود را به نمایش می‌گذارد. این پاویون یک پلتفرم بین‌المللی به معنای توسعه طرحی بود که گفت‌وگوی معنادار بین جنبه‌های محسوس و ناملموس فرم ساخته شده را ایجاد می‌کند. در این پاویون پیشرفت‌های کشور در بخش‌های؛ سلامت، یوگا، آیورودا و سیستم پزشکی بیان می‌شود.

ساختار پاویون هند

مساحت کل پاویون هندوستان ۸۷۵۰ مترمربع است و کف‌های آینه‌کاری شده و پیش‌نمایش فراگیر LED را شامل می‌شود. حضور در این پاویون تجربه یک پیاده‌روی منحصربه‌فرد است که فضا، هنر، گردشگری و فرهنگ را تلفیق کرده است. پاویون در ۴ طبقه و با ماسه و سنگ ایجاد شده است. افراد پس از ورود به پاویون وارد یک تونل شده که برنامه‌های فضایی هند را نمایش می‌دهد و از افراد پذیرایی می‌شود. سه‌طبقة بالای بنا کاوشی در فرهنگ و روابط دوجانبه این کشور با امارات می‌باشد.

نمای پاویون هندوستان

نمای پاویون هند برجسته و جعبه‌مانند است و از ۶۰۰ بلوک مجزا ایجاد شده است. نمونة یک معماری جنبشی بوده و برای ادای احترام به سفر هند به‌عنوان یک کشور مستقل می‌باشد. این پانل‌های چرخشی ۷۵ داستان از تاریخ و فرهنگ هند روایت می‌کنند. در طول روز نماها الگوهای متحرک مختلف برای جشن ۷۵ ساله استقلال این کشور ارائه می‌دهند و هر هفته این الگوها به شکل سه داستان از ۲۵ موضوع فرعی روایت می‌شوند. نما در شب به نمایشی پرجنب‌وجوش می‌پردازد.

گشت و گذار سه بعدی در پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion

نکته نهایی

پاویون هند در اکسپو ۲۰۲۰ تلفیقی از خلاقیت و مهندسی و بیان تاریخ غنی این کشور است. این پاویون بیانی از اقتصاد مدرن، سریع و درحال‌رشد این کشور بوده و منعکس‌کننده طبیعت متنوع هند می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به مقاله «پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
برج شانگهای

برج شانگهای | Shanghai Tower

برج شانگهای دومین ساختمان بلند جهان و بلندترین برج چین با ارتفاع ۶۳۲ و تعداد طبقات ۱۲۷ می‌باشد که ساختمانی پایدار بوده و موفق به دریافت جایزه پلاتین LEED شده است.

آلبوم عکس پاویون هند در اکسپو 2020 | India Pavilion

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی:

خواندن این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود: