پاویون چین در اکسپو دبی 2020 | China pavilion, Expo2020

پاویون چین در اکسپو ۲۰۲۰ با نام نور چین ظاهر شده است. موضوع و شعار این پاویون ساختن جامعه‌ای با آینده‌ای مشترک برای بشریت نواوری و فرصت می‌باشد.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: پاویون چین در اکسپو دبی ۲۰۲۰، China Pavilion Dubai Expo 2020

معمار: Construction Engr.Design

مکان: دبی، امارات متحده عربی، UAE/ منطقه فرصت

مساحت: ۴۶۳۶ مترمربع

«برگه پاویون چین در وبسایت رسمی اکسپو دبی»

پاویون چین در اکسپو ۲۰۲۰ با نام نور چین ظاهر شده است. موضوع و شعار این پاویون ساختن جامعه‌ای با آینده‌ای مشترک برای بشریت نواوری و فرصت می‌باشد.

سایت قرارگیری و معرفی کلی

پاویون چین در منطقه فرصت، نزدیک پاویون ایالات متحده در اکسپو ۲۰۲۰ شهر دبی کشور امارات متحده عربی قرار گرفته است. این پاویون توسط گروه معماری Construction Engr.Design طراحی شده است و ترکیبی از فرهنگ چینی و غربی می‌باشد. به گفته ژانگ شفنگ کمیسر کل پاویون چین؛ این پاویون آخرین دستاوردهای چین در زمینه‌های فناوری اطلاعات، حمل‌ونقل مدرن، هوش مصنوعی، زندگی هوشمند و اکتشافات فضا را نمایش می‌دهد. به دلیل همه‌گیری کرونا پلتفرم‌های آنلاین برای برگزاری رویدادها و تبادلات نیز ایجاد شده است.

ساختار پاویون چین

 پاویون چین شبیه یک فانوس سنتی چینی به رنگ قرمز و طلایی می‌باشد. مساحت آن ۴۶۳۶ مترمربع بوده و از بزرگ‌ترین پاویون‌های اکسپو ۲۰۲۰ می‌باشد. پاویون با یک نور هوشمند خیره‌کننده در محیط به‌نمایش‌درآمده است. از نکات برجسته این پاویون نمایشگاه دربارة سیستم ماهواره‌ای ناوبری BeiDou، راه‌آهن سریع‌السیر، خودروی مفهومی انرژی با خلبان خودکار به نام Kun که تعادل هوش زیستی و انرژی فتوسنتزی را ادغام می‌کند و روبات‌ها و نمایش نور در شب می‌باشد. در هنگام ورود یک پاندای روباتیک که نماد کشور چین می‌باشد، با افراد دست می‌دهد.

گشت و گذار سه بعدی در پاویون چین در اکسپو دبی 2020 | China pavilion, Expo2020

نکته نهایی

پاویون چین در اکسپو ۲۰۲۰ نماد امید و آینده‌ای روشن است که نگاه به آینده با اکتشافات فضایی، روباتیک‌ها و شهرهای هوشمند می‌باشد. به گفته سفیر چین، نی جیان، دستاورد‌های چشمگیر چین از زمان اصلاحات و بازگشایی آن با فرهنگ بزرگ چین در این پاویون ترکیب شده است تا جهانیان شناسایی بهتری نسبت به این کشور داشته باشند و مبادلات اقتصادی با جهان بهبود یابد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به مقاله «پاویون چین در اکسپو دبی 2020 | China pavilion, Expo2020» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
فضای خارجی کلبه صفر«Zero Cottage»

کلبه صفر | Zero Cottage

کلبه صفر یک آپارتمان ۲ خوابه و  آپارتمان استودیویی است که با رویکردی معاصر در ترکیبی انعطاف‌پذیر با کابری مختلط به صورت انرژی صفر طراحی شده است.

کوپن هیل Copen Hill

کپن هیل | Copen Hill

کپن هیل نیروگاه تبدیل زباله به انرژی برق از طریق سوزاندن زباله‌ها است که با یک مجموعه ورزشی ادغام شده است. نام دیگر این بنا Amager Bakke می‌باشد.

آلبوم عکس پاویون چین در اکسپو دبی 2020 | China pavilion, Expo2020

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی: