پاویون فلسطین در اکسپو۲۰۲۰دبی | expo2020, Palestine

پاویون فلسطین در اکسپو ۲۰۲۰ گذشته و امید به آینده این کشور را به تصویر می‌کشد. فلسطین پیش‌ازاین در اکسپو ۲۰۱۵ نیز حضور داشته است. سعی طراح بر آن بوده تا قدمت این کشور را به گوش همه برساند و جهان را از اتفاقاتی که برای این کشور افتاده و اشغال شدن بخشی از آن توصیف کند. شعار این پاویون، گذشته، حال و آینده است و تمدن فلسطین را برجسته می‌کند.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: پاویون فلسطین در اکسپو دبی ۲۰۲۰ | Palestine Pavilion Dubai Expo 2020

معمار: الناشر | Al Nasher

مکان: دبی، امارات متحده عربی، UAE/ منطقه فرصت

مساحت: ۱۲۵۰ مترمربع

«صفحه پاویون فلسطین در وبسایت رسمی اکسپو ۲۰۲۰دبی»

پاویون فلسطین در اکسپو ۲۰۲۰ گذشته و امید به آینده این کشور را به تصویر می‌کشد. فلسطین پیش‌ازاین در اکسپو ۲۰۱۵ نیز حضور داشته است. سعی طراح بر آن بوده تا قدمت این کشور را به گوش همه برساند و جهان را از اتفاقاتی که برای این کشور افتاده و اشغال شدن بخشی از آن توصیف کند. شعار این پاویون، گذشته، حال و آینده است و تمدن فلسطین را برجسته می‌کند.

سایت قرارگیری و معرفی کلی

این پاویون در منطقه فرصت شهر دبی کشور امارات متحده عربی قرار گرفته و توسط معمار الناشر طراحی شده است. پاویون به شبیه‌سازی خیابان‌های اورشلیم پرداخته و روح فلسطین را زنده می‌کند. فرصت‌های تولیدی مانند سیمان، منسوجات، صابون، کالاهای چوب زیتون و مواد غذایی به نمایش گذاشته می‌شود. ساخت پاویون برعهده گروه ASI و ASGC به‌صورت کلید در دست بوده است. طراحی بنا یک سرزمین عمیقاً تاریخی با ساختمان‌های باستانی و گردشگری روبه‌رشد را نشان می‌دهد و به اقتصاد بحرانی کشور اشاره می‌کند.

ساختار پاویون

مساحت بنا ۱۲۵۰ مترمربع و در دوطبقه می‌باشد، دوطبقه توسط آسانسور به یکدیگر متصل می‌شوند. نمای بیرونی بنا پیام به فلسطین خوش آمدید را با زبان‌های مختلف و در اینستالیشن هنری بیان کرده و طراحی آن برعهده تیمی از وزارت اقتصاد فلسطین می‌باشد. در نما پیکره زنی نمایش داده می‌شود که روح فلسطین است. کف پاویون شبیه‌سازی خیابان‌ها و دیوارها تصاویر شهرها و بازارهاست.

فضای داخلی

در فضاهای داخلی این پاویون حواس ۵ گانه درگیر شده و جنبه‌های منحصربه‌فرد این کشور به نمایش در می‌آید. دیدنی‌های فلسطین دیده می‌شود و عطرهای آن استشمام می‌شود. ویدئوهایی از قبه الصخره که نمادی از اورشلیم شهر مقدس فلسطین می‌باشد به نمایش در می‌آید. پس از دیدن ویدئو افراد در راهروها قدم زدم و تصاویری از فلسطین را می‌بینند، سپس وارد اتاقی شده و نمک‌های دریای مرده را لمس می‌کنند. در اتاق دیگر عطرهای مختلف فلسطین مانند عطر زیتون و پرتقال استشمام شده و یاد شهدا این کشور را زنده نگه می‌دارند و پشت یک میز جشن سنتی فلسطین تداعی می‌شود. در اتاق واقعیت مجازی نیست کشور به نمایش در می‌آید. اذان پخش شده از مسجد و صدای ناقوس کلیسا نماد مذاهب مختلف این کشور است.

در بخش لمس این پاویون کلید بازگشت دیده می‌شود که اشاره به اشغال این کشور از سال ۱۹۴۸ داشته، زمانی که خانواده‌های فلسطینی مجبور به ترک خانه‌های خود شده و از این کلیدها برای قفل‌کردن خانه‌های خود استفاده کرده‌اند؛ کلیدها نماد امید به برگشت به خانه و سرزمین خودشان می‌باشد. کلیدها استعاره‌ای از قدرت و اراده برای بازگشت به سرزمین خودشان می‌باشد.

گشت و گذار در پاویون فلسطین در اکسپو۲۰۲۰دبی | expo2020, Palestine

نکته نهایی

هدف طراحی پاویون فلسطین تغییر نگرش بین‌المللی و نشان‌دادن چشم‌اندازهای پرجنب‌وجوش کشور به امید احیای اقتصاد و گردشگری آن می‌باشد. حضور در این پاویون حس در خانه بودن را به بازدیدکنندگان القا می‌کند. پاویون فلسطین تصویر واقعیت زندگی روزمره مردم است. این پاویون نشانی از امید مردم فلسطین به آینده‌ای روشن می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به مقاله «پاویون فلسطین در اکسپو۲۰۲۰دبی | expo2020, Palestine» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
ساختمان سبز سوزلون یک زمین در هند، نمای منظر

سوزلون یک زمین | Suzlon OneEarth

مجموعه سوزلون یک زمین یک دفتر مرکزی درجه یک سبز می‌باشد که موفق به دریافت گواهینامه پلاتین LEED شده است. این بنا مخالفت با ایده آسمان‌خراش است و یک Land Scraper می‌باشد. ساختمان، فضای هندی را با یک تکنولوژی بالا ترکیب کرده است. طراح سعی کرده است افراد را با طبیعت همراه کند. معماری این مجموعه شبیه یک طراحی رقص یک فیلم می‌باشد.

فضای خارجی کلبه صفر«Zero Cottage»

کلبه صفر | Zero Cottage

کلبه صفر یک آپارتمان ۲ خوابه و  آپارتمان استودیویی است که با رویکردی معاصر در ترکیبی انعطاف‌پذیر با کابری مختلط به صورت انرژی صفر طراحی شده است.

اگر به متن این صفحه نیاز دارید(رایگان)

جهت استفاده از متن این صفحه، می‌توانید به‌صورت قانونی آن را دانلود کرده و تنها با مقاصد علمی(مانند استفاده در پژوهش‌ها یا ارائه‌های دانشجویی) مورد استفاده قرار دهید.

  • متنی که دانلود می‌شود ممکن است حداکثر ۱۰درصد با متنی که در این صفحه مشاهده می‌شود اختلاف داشته باشد.

درصورتی که به متن این صفحه نیاز دارید نیز از طریق دکمه زیر می‌توانید آن را به‌طور قانونی تهیه کنید:

آلبوم عکس پاویون فلسطین در اکسپو۲۰۲۰دبی | expo2020, Palestine

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی: