اتحادیه بیمه غیرانتفاعی دفتر شرکت کالیفرنیا | NIAC

ساختمان NIAC یک ساختمان پایدار و سبز مایل به صفر انرژی می‌باشد. این ساختمان نمونه‌ای از معماری سبز است که برای یک اتحادیه بزرگ ۲۶ هزار واحدی ایجاد شده و جنبه‌ای نمادین و مفهومی به آن بخشیده است.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: اتحادیه بیمه غیرانتفاعی دفتر شرکت کالیفرنیا

Nonprofits insurance alliance of California Corporate office

معمار: EHDD

مکان: سانتا کروز، آمریکا

کاربری: اداری

«وبسایت رسمی معمار پروژه»

«برگه این بنا در وبسایت رسمی معمار پروژه»

ساختمان NIAC یک ساختمان پایدار مایل به صفر انرژی می‌باشد. این ساختمان نمونه‌ای از معماری سبز است که برای یک اتحادیه بزرگ ۲۶ هزار واحدی ایجاد شده و جنبه‌ای نمادین و مفهومی به آن بخشیده است.

سایت قرارگیری و معرفی کلی بنا

این دفتر در شهر سانتا کروز کشور آمریکا قرار گرفته و توسط معمار EHDD طراحی شده است. گروه انتگرال MEP، خدمات کاملی در زمینه اعلام حریق، طراحی و نورپردازی و PVها ارائه کرده است. این بنا در مرحله اول یک مدل کار اداری می‌باشد که با پلان باز طراحی شده است. اکثر ایستگاه‌های کاری به‌صورت انعطاف‌پذیر برای پاسخگویی به تقاضاهای متغیر کارکنان می‌باشد.

ساختار ساختمان

این بنا در سه طبقه تشکیل شده است؛ دو سطح آن کاملاً اداری و مخصوص فضای جلسات می‌باشد. طبقه سوم دارای آشپزخانه کارکنان، اتاق ناهار، یک اتاق جلسه بزرگ می‌باشد. عرشه پشت‌بام نیز برای میزبانی جلسات آموزشی و جلسات هیئت‌مدیره در نظر گرفته شده است. ۳ آپارتمان برای میزبانی از کارکنان بازدیدکننده نیز فراهم شده است. فضاهای جلسات متعددی در اندازه‌های مختلف در سرتاسر فضای کاری توزیع شده تا از سبک کاری مشارکتی اتحادیه حمایت کند.

سنگ‌فرش‌ها برای تعریف ورودی و جابه‌جایی‌های فضایی تعریف شده‌اند و به همراه کاشته‌ها و لبه‌های ساختمان در سرتاسر سایت تقریباً نیم هکتاری را نرم می‌کنند؛ درحالی‌که عرشه و پشت‌بام نیز پناهگاهی دلپذیر است و آب‌نماهای در حال گردش و نهر در حیاط مرکزی برای استراحت، دعوت استراحت کاری برای کارکنان و تجمع در نظر گرفته شده است. پاسیوها نیز برای گروه‌های بزرگ‌تر با فضای نشستن بزرگ‌تر فراهم شده‌اند. حصارکشی نیز غربالگری و امنیت را فراهم کرده و نماهای دور و نزدیک را نیز قاب می‌کند.

پایداری و انرژی

انرژی این ساختمان توسط صفحات فوتوولتاییک ۱۲۵ کیلوواتی تأمین می‌شود؛ باقی‌مانده انرژی توسط بسته‌های باتری ۱۲۵ و ۲۵۰ کیلوواتی ذخیره شده و به ساختمان اجازه می‌دهد در مواقع اضطراری یا بلایی طبیعی به‌عنوان یک پناهگاه اجتماعی و مرکز امدادی عمل کند. گیاهان کاشت شده بومی یا سازگار با آب‌وهوا هستند که نگهداری آن‌ها کم بوده و در طول سال برای حشرات و پرندگان علاقه لمسی و حسی ایجاد می‌کنند.

نکته نهایی

ساختمان NIAC با به‌حداقل‌رساندن مصرف انرژی، تاکید بر پایداری داشته و سعی کرده تجربه کارکنان و بازدیدکنندگان را افزایش دهد. این ساختمان با عملکرد اجتماعی خود به آینده نیز نگاه‌داشته و یک سازمان مردمی است که حفاظت از محیط‌زیست و حفظ منابع را نیز مهم دانسته و سعی کرده در محیطی پیشرفته و پایدار به فعالیت بپردازد.

پیشنهاد مطالعه؛ اگر به مقاله «اتحادیه بیمه غیرانتفاعی دفتر شرکت کالیفرنیا | NIAC» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
ساختمان رابینسون در سنگاپور به عنوان نمونه موردی ساختمان سبز

برج رابینسون | Robinson Tower

برج رابینسون «یا ۱۸ رابینسون» یک برج اداری است که می‌توان به‌عنوان نمونه موردی ساختمان سبز معاصر و ساختمان پایدار از آن یاد کرد. این برج با فرمی پویا در مرکز شهر متراکم قرار گرفته است و رابط هم‌زیستی منظر با معماری است و شهرسازی پایداری را ترویج می‌کند.

اگر به متن این صفحه نیاز دارید (رایگان)

جهت استفاده از متن این صفحه و یا حمایت از نویسنده این متن، می‌توانید به‌صورت قانونی آن را خریده و تنها با مقاصد علمی(مانند استفاده در پژوهش‌ها یا ارائه‌های دانشجویی) مورد استفاده قرار دهید.

  • متنی که خریده می‌شود ممکن است حداکثر ۱۰درصد با متنی که در این صفحه مشاهده می‌شود اختلاف داشته باشد.
  • به محض پرداخت فایل word این صفحه برای شما قابل دانلود خواهد بود.

درصورتی که به متن این صفحه نیاز دارید نیز از طریق دکمه زیر می‌توانید آن را به‌طور قانونی خریداری کنید:

آلبوم عکس اتحادیه بیمه غیرانتفاعی دفتر شرکت کالیفرنیا | NIAC

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

همچنین بخوانید:

اگر به متن اتحادیه بیمه غیرانتفاعی دفتر شرکت کالیفرنیا | NIAC علاقه داشتید، خواندن این مطالب نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی: