پاویون آمریکا در اکسپو دبی 2020 | USA, Expo2020

پاویون آمریکا در اکسپو ۲۰۲۰ با شعار زندگی، آزادی و تعقیب آینده طراحی شده است و تجربه آزادی آمریکایی را در راحتی یک مسیر پیاده‌روی متحرک به تصویری می‌کشد.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: پاویون ایالات متحده آمریکا در اکسپو دبی ۲۰۲۰ | USA Pavilion Dubai Expo 2020

معمار: Woods Bagot

مکان: دبی، امارات متحده عربی، UAE | منطقه فرصت

«وبسایت پاویون امریکا»

«برگه پاویون ایالات متحده آمریکا در سایت رسمی اکسپو 2020 دبی»

پاویون آمریکا در اکسپو ۲۰۲۰ با شعار زندگی، آزادی و تعقیب آینده طراحی شده است و تجربه آزادی آمریکایی را در راحتی یک مسیر پیاده‌روی متحرک به تصویری می‌کشد. این پاویون نمایش جامعه‌ای پویاست که دنیای مدرن را شکل داده و از آزادی و رفاه برای همه حمایت می‌کند. این پاویون یک نمایش رسانه‌ای همه‌جانبه است به بررسی نواوری‌های تکنولوژیک آمریکا در زمینه‌هایی از جمله دموکراتیک کردن فضا، محاسبات کوانتمی و انرژی پایدار می‌پردازد.

سایت قرارگیری و معرفی کلی

پاویون ایالات متحده آمریکا در منطقه فرصت اکسپو ۲۰۲۰ در شهر دبی کشور امارات متحده عربی قرار گرفته است. این پاویون توسط گروه معماری Woods Bagot طراحی شده است. پاویون به ده موضوع؛ آب‌وهوا، تنوع زیستی، فضا، توسعه شهری و روستایی، تحمل و فراگیری، دانش و یادگیری، سفر و اتصال، اهداف جهانی، سلامت و تندرستی، غذا و کشاورزی می‌پردازد. رهبری این پاویون را کمیسر ژنرال رابرت باب کلارک برعهده دارد.

ساختار بنا

پاویون آمریکا در اکسپو دبی ۲۰۲۰ از ۸ نمایشگاه تشکیل شده که به گذشته، حال و آینده سفرکرده و اختراعات، افراد و شرکت‌هایی آمریکایی را به نمایش می‌گذارد. از طریق پیاده‌روی متحرک که از میان پاویون می‌چرخد به ۴ نمایشگاه اصلی دسترسی پیدا کرده و این سیستم حمل‌ونقل با ظرفیت بالا تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد برای افراد می‌باشد. در این پاویون اجراهایی از رقص‌های بومی وجود داشته و فرهنگ‌ها، ارزش‌ها و فناوری‌های امریکا را به نمایش می‌گذارد.

نمای خارچی ایالات متحده

طراحی داخلی پاویون آمریکا

نمایشگاه اول پاویون آمریکا بر اساس مفهوم آزادی شکل‌گرفته و خورشید بر مجسمه آزادی طلوع کرده و مشعل نمادین لیدی لیبرتی به‌صورت فیزیکی بازسازی شده است. در این بخش افراد به کشف گذشته، حال و آینده آمریکا پرداخته و کشف می‌کنند چطور آزادی احساس فرصت و نواوری را به وجود می‌آورد. در نمایشگاه دوم نواوری‌های امریکا و اختراعات بزرگ این کشور مانند لامپ، تلفن و اینترنت نمایش‌داده‌شده و به افراد بزرگی مانند گراهام بل و استیو جابز پرداخته می‌شود.

بخش سوم نمایش نسل نواوری این پاویون بوده و نشان می‌دهد آمریکا با انکوباتور نواوری، با تفکر متفاوت به‌سوی تغییر کردن می‌رود؛ هم‌چنین تأثیر جهانی شرکت‌های آمریکایی را که به دنبال گسترش و دسترسی هستند نشان می‌دهد. در بخش چهارم با عنوان آسمان دیگر مرزی ندارد مواجه شده و یک نمایش حلقه‌ای ۸ دقیقه‌ای از بررسی آینده پیشرفت‌های تکنولوژیک امریکا نمایش داده می‌شود.

در بخش پنجم زیبایی‌های طبیعی آمریکا مانند سواحل آفتابی درای تورتوکاس، صخره‌های آبشاری یوسمیتی و شگفتی‌های طبیعی و پارک‌های ملی به نمایش در می‌آید. در بخش ششم این پاویون کاوشی در آمریکا صورت‌گرفته و نشان می‌دهد این کشور سرزمین فرصت‌هاست؛ در این بخش شهاب‌سنگ واقعی، مریخ‌نورد و قطعه‌ای از ماه قرار داده شده است. در بخش هفت و هشت نیز یک کپی از موشک Space X و موشک فالکون هر غروب در نمایش ۶۰ ثانیه‌ای به‌نمایش‌درآمده و می‌توان زیر این فضای نمایشی از فضا لذت برد و از کافه و غذاهای امریکایی بهره برد.

داخل پاویون ایالات متحده
داخل پاویون ایالات متحده

گشت و گذار آنلاین در پاویون ایالات متحده آمریکا

نکته نهایی

پاویون آمریکا با مفاهیم دفاع از آزادی،‌ترویج دیپلماسی و تشویق نبوغ طراحی شده است. آمریکا امکان تماشای پاویون را به‌صورت مجازی فراهم کرده تا افرادی که موفق به حضور در اکسپو ۲۰۲۰ نمی‌شوند بتوانند از پاویون این کشور بازدید کنند. پاویون امریکا با قرارگرفتن در منطقه فرصت بیش از بیش به این مفهوم توجه کرده و پتانسیل‌های فناوری این کشور و میزان پیشرفته بودن آن را به نمایش می‌گذارد.

نمای خارچی ایالات متحده

آلبوم عکس غرفه آمریکا در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی: