پاویون استرالیا در اکسپو2020 | Australia expo2020

پاویون استرالیا در اکسپو ۲۰۲۰ با موضوع رؤیای آسمان آبی از ابرهای کومولوس که ویژگی مناظر متنوع استرالیا است الهام گرفته است. این پاویون کم‌حاشیه فرهنگ و مهمان‌نوازی استرالیا را به تصویر کشیده و تجربیات نمایشگاهی رؤیایی را ارائه می‌دهد.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: پاویون استرالیا در اکسپو دبی ۲۰۲۰

|

Australia Pavilion Dubai Expo 2020

معمار: Bureau Proberts

مکان: دبی، امارات متحده عربی، UAE/ منطقه تحرک

مساحت: ۳۵۵۲ مترمربع

«برگه پاویون استرالیا در سایت رسمی اکسپو دبی»

«وبسایت پاویون استرالیا در اکسپو دبی»

پاویون استرالیا در اکسپو ۲۰۲۰ با موضوع رؤیای آسمان آبی از ابرهای کومولوس که ویژگی مناظر متنوع استرالیا می‌باشد، الهام گرفته است. این پاویون فرهنگ و مهمان‌نوازی استرالیا را به تصویر کشیده و تجربیات نمایشگاهی رؤیایی را ارائه می‌دهد، همچنین مکانی برای گردهمایی و استقبال می‌باشد. این پاویون سفری در نبوغ و نوآوری استرالیا است که دانش بومی باستانی را به کشف و اختراع امروزی پیوند داده است.

سایت قرارگیری و معرفی کلی

پاویون استرالیا در منطقه تحرک، شهر دبی کشور امارات متحده عربی قرار گرفته است. این پاویون در مساحت ۳۵۵۲ مترمربع، توسط Bureau Proberts طراحی شده است. بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری و تقویت همکاری درمورد چالش‌های جهانی است. این پاویون تجربه مهمان‌نوازی واقعاً معتبر و منحصر‌به‌فرد استرالیایی را به تصویر می‌کشد.

ساختار بنا

عنصری که بیشتر از هر چیز در پاویون استرالیا خودنمایی می‌کند، ایده به‌تصویرکشیدن ابرها می‌باشد که نشان‌دهنده راهی است که استرالیا طی کرده و فرهنگ‌های متعددی که این کشور را متحد و قوی کرده است. طبقه بالا این پاویون مشرف به جلوی حیاط بوده و میزبان یک برنامه استراتژیک از رویدادها و بحث‌ها باهدف تقویت شبکه‌ها می‌باشد.

پانل‌های آلومینیومی عمودی یک ابر بزرگ ایجاد کرده و به نمایش ابرها و چهره‌های سه‌بعدی می‌انجامد. ساختار ابرمانند روشن شده و مانند رعدوبرق استرالیا می‌باشد. این ابر مانند ابر واقعی مجموعه‌ای از قطرات تولید می‌کند. ساختار ابر تعداد بی‌شماری از عناصر متفاوت و مشابه است که نشان‌دهنده استرالیا و فرهنگ‌های مختلف آن است.

گشت و گذار آنلاین در پاویون استرالیا در اکسپو2020 | Australia expo2020

مصالح و پایداری

متریال اصلی ساخت پاویون، متریال‌های آشنا هستند که قابل‌استفاده مجدد و در دسترس هستند. الوارهای چندلایه کامپوزیتی، CLT‌ها می‌باشند که ساخت خود کشور استرالیا می‌باشند. فناوری‌های هوشمند خورشیدی استرالیایی به صرفه‌جویی در مصرف آب کمک کرده و امکان ردیابی مصرف آب را ایجاد کرده است.

نکته نهایی

این پاویون داستان تنوع‌‌ها در استرالیا است که فرهنگ و چشم‌انداز این کشور را به تصویر کشیده است و نشان می‌دهد زمینه اتحاد این کشور چگونه فراهم شده است. این پاویون نشان‌دهنده شخصیت مردم استرالیا می‌باشد که میراث غنی ۶۰ هزارساله و یکپارچه این کشور را نشان می‌دهد. این پاویون نماد غنی از تمام آنچه استرالیا دارد و ارائه می‌کند، می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه؛ اگر به مقاله «پاویون استرالیا در اکسپو2020 | Australia expo2020» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
خانه‌ی آفتاب‌گردان یا خانه‌ی گردان خورشیدی اثر رولف دیچ

خانه‌ی آفتاب‌گردان | Heliotrope House

خانه‌ی آفتاب‌گردان یا خانه‌ی گردان خورشیدی (Heliotrope) الهام گرفته شده از رفتار گل آفتاب‌گردان است که با چرخش خورشید به سمت آن می‌چرخد. خانه‌ی آفتاب‌گردان یک ساختمان مدرن و اولین خانه انرژی مثبت (Plus Energy) در جهان است.

اگر به متن این صفحه نیاز دارید (رایگان)

جهت استفاده از متن این صفحه، می‌توانید به‌صورت قانونی آن را تهیه کرده و تنها با مقاصد علمی(مانند استفاده در پژوهش‌ها یا ارائه‌های دانشجویی) مورد استفاده قرار دهید.

  • متنی که دانلود می‌شود ممکن است حداکثر ۱۰درصد با متنی که در این صفحه مشاهده می‌شود اختلاف داشته باشد.
  • جخت دریافت فایل word رایگان این مطلب روی دکمه زیر کلیک کنید

آلبوم عکس پاویون استرالیا در اکسپو2020 | Australia expo2020

سایر مجموعه‌های معرفی شده از اکسپو

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی: