پاویون بحرین در اکسپو دبی 2020 | Bahrain Pavilion Dubai Expo 2020

پاویون بحرین در اکسپو ۲۰۲۰ یک معماری پیش‌گامانه باتجربه‌ای در تراکم ارائه می‌دهد. موضوع این پاویون؛ شدت، فرصت‌ها را ایجاد می‌کند، می‌باشد. در این مقاله پاویون بحرین از نظر معماری به همراه گشت و گذار آنلاین و تصویر بررسی شده است
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

نام: پاویون بحرین در اکسپو دبی ۲۰۲۰

|

Bahrain Pavilion Dubai Expo 2020

معمار: Christian Kerez

مکان: دبی، امارات متحده عربی، UAE منطقه فرصت

ارتفاع: ۲۴ متر

«وبسایت رسمی برگه پاویون بحرین در اکسپو 2020»

«برگه پاویون بحرین در وبسایت رسمی اکسپو دبی»

پاویون بحرین در اکسپو ۲۰۲۰ یک معماری پیش‌گامانه باتجربه‌ای در تراکم ارائه می‌دهد. موضوع این پاویون؛ شدت، فرصت‌ها را ایجاد می‌کند، می‌باشد.

سایت قرارگیری و معرفی کلی

پاویون بحرین در منطقه فرصت در شهر دبی، کشور امارات متحده عربی قرار گرفته است. طراحی این پاویون به عهده Christian Karez بوده است. بحرین پایتخت مروارید خلیج‌فارس و گونه‌های دریایی می‌باشد. حضور در پاویون بحرین تجربه فیزیکی و فضایی از تراکم و احتمالات آینده ساخت‌وساز در دنیایی است که به طور فزاینده متراکم تصور می‌شود.

ساختار پاویون

این پاویون بحرین در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، یک فضای پلان باز است که در سایت غوطه‌ور بوده و از طریق یک سطح شیب‌دار قابل‌دسترسی می‌باشد و انتقال بین دنیای بیرون و درون پاویون بوده است. پاویون بحرین از ۱۲۶ ستون فولادی به قطر ۱۱ سانتی‌متر به ارتفاع ۲۴ متر تشکیل شده است که در چند نقطه از ارتفاع فضا به یکدیگر پیوند خورده‌اند. حمایت ستون‌ها از یکدیگر و نگهداری سقف، اصول تراکم و اتصال را حفظ کرده و در کاوش امکانات سه‌بعدی به کار می‌رود. این ساختار از تزئینات هندسی گچی معماری سنتی بحرین الهام گرفته شده است.

در فضای مرکزی، فضای اصلی نمایشگاه، فروشگاه کادو و کافه بین ستون‌های ساختمان قرار گرفته است. حضور در این پاویون مانند قدم‌زدن در جنگلی انبوه است و برنامه‌ها با معماری هم‌خوانی دارند. نمای بیرونی بنا از آلومینیوم تشکیل شده است و یادآور بزرگ‌ترین صادرات کشور بحرین می‌باشد. پاویون بحرین نمایش جنبه‌های تمدن، تاریخ و اقتصاد دیرینه بحرین است و عناصر صنایع‌دستی خود را با ایستگاه‌های بافندگی زنده به نمایش گذاشته و از بافت جدید؛ الیاف شیشه و فیبر کربن نیز استفاده می‌کند.

گشت و گذار آنلاین در پاویون بحرین در اکسپو دبی 2020 | Bahrain Pavilion Dubai Expo 2020

نکته نهایی

بحرین ششمین کشور جهان از نظر تراکم جهانی با دسترسی محدود به زمین می‌باشد و پیشرفت آن با تجارت محلی، کارآفرینی و نوآوری بوده است. در این پاویون نیز به بررسی چگونگی تراکم بافت‌ها و فرصت‌ها پرداخته است. پاویون بحرین پس از اکسپو ۲۰۲۰ برچیده شده و در این کشور به طور کامل بازسازی می‌شود

پیشنهاد مطالعه؛ اگر به مقاله «پاویون بحرین در اکسپو دبی 2020 | Bahrain Pavilion Dubai Expo 2020» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
بولیت سنتر، نمونه یک ساختمان سبز و اثر دفتر معماری میلر هال

بولیت سنتر | Bullitt Center

بولیت سنتر یک مرکز اداری و تجاری و جزو پایدارترین ساختمان‌های جهان محسوب می‌شود. این ساختمان از بزرگ‌ترین ساختمان‌های انرژی خالص مثبت در جهان و ساخته دفتر معماری میلر هال است.

بنای «میدان یک فرشته» یک اثر پایدار و سبز

میدان یک فرشته | One Angel Square

بنای «میدان یک فرشته» باهدف بیشترین انعطاف‌پذیری در فضای داخلی و با کاربری اداری و تجاری باکیفیت بالا طراحی و ساخته شده و از پایدارترین ساختمان‌های بزرگ جهان می‌باشد.

آلبوم عکس پاویون بحرین در اکسپو دبی 2020 | Bahrain Pavilion Dubai Expo 2020

سایر مجموعه‌های معرفی شده از اکسپو

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

همچنین بخوانید:

اگر به متن پاویون بحرین در اکسپو دبی 2020 | Bahrain Pavilion Dubai Expo 2020 علاقه داشتید، خواندن این مطالب نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی: