جان هاردی | John Hardy

جان هاردی، معماری‌ست که نام او با ساخت مدارس سبز«پایدار» گره خورده است. در این بیوگرافی کوتاه به خلاصه ای از سرگذشت او پرداخته‌ایم.
ARCHKITE.IR
archkite logo

شناسنامه

جان هاردی | John Hardy

محل تولد: کانادا

محل زندگی: بالی، اندونزی

زندگی فردی

جان هاردی در روستایی کوچک در کانادا به دنیا آمده است. او در کودکی به بیماری دیسلکسی دچار بوده که مدرسه و فضای آن را بیش‌ازپیش برای او سخت می‌کرده است. او در ۲۵ سالگی به جزیره بالی رفته و با همسر خود سینتیا هاردی آشنا می‌شود و به مدت ۲۰ سال با او به جواهرسازی مشغول بوده که برای او شبیه یک رویا می‌ماند.

جان هاردی، معمار مدارس سبز

زندگی حرفه‌ای

فعالیت اصلی جان هاردی همراه همسر خود سینتیا تا دو دهه گذشته طراحی و ساخت جواهرآلات بوده و شرکت خود را در سال ۱۹۷۵ تأسیس کرده‌اند. به گفته خود جان زندگی و دید او پس از دیدن یک فیلم به نام ٬حقیقتی ناراحت‌کننده٬ تغییر کرده و تصمیم می‌گیرد دنیای بهتری برای کودکان و نسل‌های آینده بسازد و به طراحی و ساخت مدارس سبز روی می‌آورد. او آثار شگفت‌انگیزی در زمینه معماری سبز خلق کرده و امیدوار است بتواند آن را گسترش داده و این رویا و تفکر را به تمام جهان برساند.

سخنرانی جان هاردی در تد | Ted

جان هاردی، معمار مدارس سبز

آثار جان هاردی

  • مدرسه سبز بالی، ۲۰۰۶
  • مدرسه سبز نیوزلند، ۲۰۲۰
پیشنهاد مطالعه؛ اگر به مقاله «جان هاردی | John Hardy» علاقه‌مند شدید، خواندن این مقاله نیز به شما پیشنهاد می‌شود:
محوطه ساختمان بین المللی فوکوکا نمونه موردی ساختمان سبز

سازمان بین‌المللی استانی Across فوکوکا

سازمان بین‌المللی استانی Across فوکوکا شروع جنبش سبزشدن کشور ژاپن بوده است. ساختمان حاصل گزینه‌های محدود سایت و نبوغ معمار بوده است. در این مقاله این بنا از نظر معماری و انرژی بررسی شده است.

مرکز تجارت جهانی بحرین

مرکز تجارت جهانی بحرین | Bahrain World trade center

مرکز تجارت جهانی بحرین ۲ برج دوقلو به‌هم‌پیوسته است و اولین آسمان‌خراشی است که توربین‌های بادی در طراحی آن ادغام شده‌اند و در این مقاله به‌عنوان یک ساختمان سبز مورد بررسی قرار گرفته است.

این مطلب را برای دوست خود ارسال کنید:

فهرست مطالب این صفحه

 مطلب پیشنهادی:

خواندن این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود: